Akce

Zápis do MŠ

11.03.2019

Vážení rodiče,

zápis do MŠ se uskuteční v naší mateřské školce ve středu 13 .05. 2019 od 13.00 do 17.00 hod.            S sebou si vezměte občanský průkaz, rodný list dítěte  a vyplněnou přihlášku, potvrzenou od lékaře. Pro přihlášku si můžete kdykoliv přijít do naší MŠ, nebo si ji vzít, až bude den otevřených dveří, popřípadě si ji stáhnout z našich www.msupejskaakocicky.cz.

Den otevřených dveří je v úterý 09.04.2019 od  9.00 do 11.00 hod.  – budeme se těšit, že se přijdete podívat do naší  krásné bezbariérové školičky.

Do 1. třídy ZŠ by mělo odejít 23 dětí, tudíž pro nově příchozí máme 23 volných míst, nejmladší dětičky, které mohou být přijaty do školky, musí k 31. 8. 2019 dovršit věk dvou let.

Pro nejmladší děti máme ideální podmínky.  MŠ U Pejska a kočičky má  5 oddělení ( Šneček, Motýlek, Kočička, Pejsek, Beruška). Na naše nejmenší čeká I. oddělení Šneček  a  II. oddělení Motýlek. V těchto odděleních byly dříve jesle, tudíž je vše vhodně přizpůsobeno tomuto věku. Ve třídách jsou hračky a pomůcky, které jsou přizpůsobené věku dětí. Zahrádky jsou vybaveny vhodnými bezpečnými zahradními prvky a hlavní výhodou je, že  jsou  samostatné pro každé oddělení a mají vlastní umývárnu  a WC, což zajišťuje 100% bezpečnost dětí při pobytu venku. V těchto odděleních je pouze 20 dětiček, které učí  dvě zkušené paní učitelky.

Ve III. oddělení - Kočička jsou děti věkově smíšené, tedy sourozenci, kamarádi různého věku.  

Ve IV. oddělení – Pejsek a v V. oddělení -  Beruška  jsou děti nejstarší, kde probíhá příprava na školu, bez jakýchkoliv rušivých momentů malých dětí, neboť každý věk dětí má jiné potřeby. Pokud nám to kapacita dovolí, vždy respektujeme Vaše přání, do kterého oddělení chcete, aby bylo dítě umístěno. Samozřejmě každé dítě je jiné s jinými individuálními potřebami, a tak také k němu přistupujeme. Naše přání je, aby Vaše dítě v naší školce bylo šťastné a Vy spokojeni.

Pracujeme s dětmi podle vlastního školního vzdělávacího programu -  Objevujeme svět kolem nás, jehož součástí je i angličtina u starších dětí (Kočička, Pejsek, Beruška).

Pro malé děti ( Šneček, Motýlek) nabízíme  kroužek jógy a bruslení ( zimní stadion máme k dispozici celý pro sebe).

Pro starší děti ( Kočička, Pejsek, Beruška)  nabízíme kroužek jógy, flétny, bruslení, plavání a keramiky  ( vlastníme  keramickou pec ).

  Každý měsíc přijíždí do školky divadlo, jezdíme na výlety, starší děti na školku v přírodě. Pořádáme zahradní akce společně s Vámi rodiči ( zahajovací táborák, strašidelná zahrada, zpívání  u stromečku, den tatínků, oslava Dne dětí. Ve třídě na Vás čeká vánoční besídka a besídka k svátku maminek. Slavnostně ukončujeme dětskou maturitou docházku do školky a pro odvážné děti  pořádáme spinkání přes noc ve školce.  Sportovně se děti vyřádí nejen na zahradě, ale každým rokem měří síly na velké Dětské olympiádě. Pro nápravu řeči dětí máte možnost využít logopedii, kterou máme přímo v naší školičce. Vážení rodiče, veškeré  kroužky a akce jsou dobrovolné a záleží jen a jen na Vás, jestli je budete chtít využít.

Moc se na Vás a Vaše děti těší celý kolektiv MŠ U Pejska a kočičky.

Kontat

MS "U PEJSKA A KOČIČKY"
Karla Čapka 1968
288 03 Nymburk

Telefon: 603 846 343
Email: adamcovahana.nbk@email.cz

Všechny kontakty a telefonní čísla naleznete v sekci Kontakty

V případě dalších informací a dotazů nás můžete kontaktovat také prostřednictvím
kontaktního formuláře »

Provozní doba

Po-Pá: 6.15 - 17.00
(v oddělení kočička)

Po-Pá: 6.30 - 15.30
(ostatní oddělení)

vytvořily Eskolky.cz
© 2010 Mateřská školka U pejska a kočičky - dítě si hraje a poznává svět
Karla Čapka 1968, 288 03 Nymburk, Tel.: 603 846 343, Email: adamcovahana.nbk@email.cz