Aktuality

Zápis do MŠ

31.08.2021


Obrázek

Vážení rodiče našich budoucích malých předškoláčků,

den otevřených dveří  z důvodu pandemie letos není možný.    přesto se těšíme, že Vaše dětičky přijdou  1. 9. do naší školičky U Pejska a kočičky.

Do 1. třídy ZŠ by mělo nastoupit 34 dětí, tudíž pro nově příchozí máme 34 volných míst, nejmladší dětičky, které mohou být přijaty do školky, musí k 31. 8. 2021 dovršit věk dvou let.

Pro nejmladší děti, ale i pro starší máme ideální podmínky.  MŠ U Pejska a kočičky je bezbariérová a má 5 oddělení (Šneček, Motýlek, Kočička, Pejsek, Beruška).

 Na naše nejmenší čeká I. oddělení Šneček  a  II. oddělení Motýlek. V těchto odděleních je  vše vhodně přizpůsobeno nejmladším dětem včetně hraček a učebních pomůcek. Ke každému oddělení náleží zahrádky, které jsou vybaveny vhodnými bezpečnými zahradními prvky,  také mají vlastní umývárnu  a WC, což zajišťuje 100% bezpečnost dětí při pobytu venku. V těchto odděleních je pouze 20 dětiček, které učí  dvě zkušené paní učitelky.

Ve III. oddělení - Kočička jsou děti věkově smíšené, tedy sourozenci, kamarádi různého věku – při zápisu nezapomeňte upozornit, že si přejete, aby byli sourozenci nebo kamarádi věkově rozdílní spolu v této třídě, vše záleží na Vašem rozhodnutí. Tuto třídu můžete využít po celou dobu docházky do mateřské školky nebo třeba jen na jeden školní rok.

Ve IV. oddělení – Pejsek a v V. oddělení -  Beruška  jsou děti nejstarší, kde probíhá příprava na školu, bez jakýchkoliv rušivých momentů malých dětí, neboť každý věk dětí má jiné potřeby a nároky.

Pokud nám to kapacita dovolí, vždy respektujeme Vaše přání, do kterého oddělení chcete, aby bylo dítě umístěno. Samozřejmě každé dítě je jiné s jinými individuálními potřebami, a tak také k němu přistupujeme.

 Naše přání je, aby Vaše dítě bylo v naší školičce šťastné a Vy spokojeni .Tomu podřizujeme veškeré naše snažení.

Pracujeme s dětmi podle vlastního školního vzdělávacího programu -  Objevujeme svět kolem nás, jehož součástí je i angličtina u starších dětí (Kočička, Pejsek, Beruška).

Pro malé děti ( Šneček, Motýlek) nabízíme  kroužek jógy a bruslení ( zimní stadion máme k dispozici celý pro sebe).

Pro starší děti ( Kočička, Pejsek, Beruška)  nabízíme kroužek jógy, flétny, bruslení, plavání a keramiky  (vlastníme  keramickou pec).

  Každý měsíc přijíždí do školky divadlo, jezdíme na výlety, starší děti na školku v přírodě. Pořádáme zahradní akce společně s Vámi rodiči (zahajovací táborák, strašidelná zahrada, zpívání  u stromečku, den tatínků, oslava Dne dětí. Ve třídě na Vás čeká vánoční besídka a besídka k svátku maminek. Slavnostně ukončujeme dětskou maturitou docházku do školky a pro odvážné děti  pořádáme spinkání přes noc ve školce.  Sportovně se děti vyřádí nejen na zahradě, ale každým rokem měří síly na velké Dětské olympiádě. Pro nápravu řeči dětí máte možnost využít logopedii, kterou máme přímo v naší školičce. Vážení rodiče, veškeré  kroužky a akce jsou dobrovolné a záleží jen a jen na Vás, jestli je budete chtít využít.

Moc se na Vás a Vaše děti těší celý kolektiv MŠ U Pejska a kočičky.

Kontat

MS "U PEJSKA A KOČIČKY"
Karla Čapka 1968
288 03 Nymburk

Telefon: 603 846 343
Email: adamcovahana.nbk@email.cz

Všechny kontakty a telefonní čísla naleznete v sekci Kontakty

V případě dalších informací a dotazů nás můžete kontaktovat také prostřednictvím
kontaktního formuláře »

Provozní doba

Po-Pá: 6.00 - 17.00
(v oddělení kočička)

Po-Pá: 6.30 - 15.30
(ostatní oddělení)

vytvořily Eskolky.cz
© 2010 Mateřská školka U pejska a kočičky - dítě si hraje a poznává svět
Karla Čapka 1968, 288 03 Nymburk, Tel.: 603 846 343, Email: adamcovahana.nbk@email.cz